Toplu Sistemler

Toplu Sistemler

Kategori: Güneş Enerji Sistemleri Kelimeler:

 Toplu Sistemler otel, yurt, hastane, yüzme havuzu gibi toplu sıcak su tüketiminin yaşandığı yerlerde boyler ve plakalı ısı eşanjörleri ile güneş kolektörlerinden yararlanılarak sıcak su üreten güneş enerjisi sistemleridir.


Toplu Sistemler, otomatik kumanda panosu yardımıyla bir merkezden kontrol edilmesi ve değişik ısıtma sistemleri ile koordineli çalışabilmesi nedeniyle toplu sıcak su tüketicilerinin önde gelen tercihleri arasındadır.


Merkezi ısıtma sistemlerinde ihtiyaç duyulan sıcak su ilk etapta güneş kolektörlerinden karşılanır. Eğer güneş kolektörleri ihtiyaç duyulan sıcak su için gerekli enerjiyi karşılamıyor ise kullanılan diğer ısıtıcı vasıtasıyla sıcak su ısıtılır. Eğer diğer ısıtıcı kullanılmıyor veya yeterli gelmiyor ise rezistans devreye girerek kullanılacak sıcak su için gerekli enerji ihtiyacı elektrik yardımıyla karşılanır.


Bu şekilde, kullanılan sıcak suyun ısıtılması için gerekli enerji ihtiyacı en ekonomik ısıtıcıdan karşılanır. Böylelikle sistem kullanıcılara her an ekonomik ve konforlu bir kullanım sağlar. Ülkemizdeki son on yıl içerisinde yaşanmış güneşlenme sürelerine gör, güneş enerji sisteminin toplu sistemlerde yaz aylarında 100 de 100 lere ve kış aylarında 100 de 70 lere varan tasarruflar sağlamaktadır.


Eraslan ürünleri, teknik personelleri ve yaygın servis ağı ile toplu sistem kullanıcılarına hizmet sunmaktadır., yapmış olduğumuz güneş enerjili toplu sistemlerimiz en büyük referanslarımızdır.


Ne Dedik?

Anahtar Teslimi İşlerinizde Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekür Ederiz...

Garanti Havalandırma Ekipmanları ve Endüstriyel Mutfak

Registration

Register in to your account

Register

Authorization on the site

Sign in to your account