Doğalgaz Bacaları

Doğalgaz Bacaları

Kategori: Doğalgaz Bacaları Kelimeler:

Garanti Havalandırma olarak baca sistemlerinde Eraslan markası olan ERS baca sistemlerini tercih etmekteyiz. Eraslan olarak bacalarımızın tamamı 316 L Kalite Paslanmaz Krom Çeliktir. Baca içerisindeki asit ve kurum oluşumlarına ayrıca korozyona dayanıklı Eraslan bacaları size uzun yıllar problemsiz kullanım imkanı sağlamaktadır. Şüphesiz ki metal üretim sanayinde kaynak en önemli kısımdır. Metal ürünlerin kullanımında yıpranacak ilk kısım kaynak maksadıyla işlenmiş olan kısımdır. Kaynak kalitesinin düzgün olabilmesi çağımızda otomatik makinalarla sağlanmaktadır. 316 L kalite krom üzerine kaynak yapılan kısım eğer ki yanmış ise kromun kalitesi yok olmakta normal metal kalitesine dönüşmektedir. Şirketimiz bu değerleri dikkate alarak kullanmış olduğu makinaları dünya’dan araştırarak özenle seçmiştir.


Üretim aşamasında ileri teknoloji otomatik kaynak makineleri sayesinde 316 L kalite krom malzemede hiçbir deformasyon olmamakta ayrıca olası kaçaklar engellenmektedir. Yüksek kaynak teknolojisi sayesinde ürünün üzerinde ek yeri nerdeyse gözükmemekte ve estetik bir görüntü oluşturmaktadır.  Eraslan bacaları montajında montajcı firmaya kolay montaj imkanı sağlamaktadır. Birbirine tam uyumlu montaj ekipmanları sayesinde montajda herhangi bir kaynak işlemi gerektirmez ve tam olarak birbirini karşıladığından herhangi bir zorluk oluşturmaz.


Çift cidarlı bacalarda iç ve dış cidarı yine 316 L kalite krom çelikten yapılmakta olup cidar arasına 50 mm kalınlıkta yüksek yoğunluğa sahip taşyünü ile yapılmakta ve ısı kayıpları ve olası yoğuşma minimmuma indirilmiştir. Eraslan baca şapkası tasarımı hertürlü hava koşulunda baca gazının rahatlıkla dışarı atılacağı şekilde tasarlanmış olup ters rüzgarların bacanın içine girmesini engeller. Taşınması ve montajı oldukça kolaydır.


Doğalgaz Bacalarında DİKKAT EDİLMESİ Gereken Hususlar:


Üretilen bacalarda kullanılan hammaddenin 316 L kalite paslanmaz krom çelik olmasına dikkat ediniz. Yoğuşma ve yüksek ısılara dayanıklı olmayan düşük kalite krom, galvaniz veya alüminyum ürünleri tercih etmeyiniz.


Çift cidarlı bacalarda içine kullanılacak olan izolasyon malzemesi yüksek younluğa sahip taşyünü ile yapılmalıdır. Camyünü yüksek ısılara dayanım gücü düşük olduğundan kesinlikle kullanılmamalıdır. Baca dışında kalan yatal ve dikey baca modulleri taşyünü ile izole edilmelidir.


Baca modullerinin birleşim yerlerinin kaynaklı olmasına dikkat ediniz. Kenetli veya punta ile yapılmış ürünler zaman içerisinde birleşim yerinden ayrılacağından dolayı tercih etmeyiniz.


Birleşim yerlerinin tam ve düzgün denk gelmesine dikkat ediniz. Modul birleşim boşluklarının çok olmasına kaçaklar oluşturur.


Montajda modul birleşim yerlerinde ısıya dayanıklı 300 °C üzerinde silikon kullanılmalıdır. Kazan çıkışında ölçü için manşon bulunmalıdır. Kondens çıkışı kaynağı düzgün kalitede olmalıdır. Kodens çıkışı yoğuşmanın toplandığı yer olduğundan dolayı en hızlı deforme olacak yerlerin başında gelir. Dolayısıyla yapılan kaynağın yüksek kalitede olması önemlidir. Baca temizliği periyodik olarak her yıl yapılmalıdır.

Ne Dedik?

Anahtar Teslimi İşlerinizde Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekür Ederiz...

Garanti Havalandırma Ekipmanları ve Endüstriyel Mutfak

Registration

Register in to your account

Register

Authorization on the site

Sign in to your account